Arte Fuego - Umenie ohňa / ohňová show - fireshow

www.artefuego.sk

Sme skupina ľudí so zmyslom pre tanec, hudbu, svetlo a oheň. Názov Arte Fuego vznikol z Arte del Fuego, čo v španielčine znamená Umenie ohňa. Za sebou máme množstvo vystúpení a prevádzkujeme školu ohňa.

"Oficiálne" sme boli založený na jeseň 2006, do vtedy sme však od roku 2002 absolvovali množstvo vystúpení ešte ako partia mladých ľudí, ktorých fascinuje ohňová show a oheň ako taký. Po lete nastal zlom, kedy sme na jedno z našich pravidelných už niekoľko ročných vystúpení prichystali iný druh ohňovej show - prijali sme medzi seba oveľa viac ľudí, nacvičili zaujimavejšiu choreografiu, pridali daľšie prvky - skupina bola na svete a zožala dovtedy nevýdajný úspech. Odvtedy sa venujeme nielen ohňovej show, ale ja UV show profesionálne, dokonca tomuto remeslu priúčame ďalších záujmcov v našej Škole ohňa.

Náš názov, Arte Fuego, pochádza zo španielskeho Arte del Fuego, čo v preklade znamená umenie ohňa. Niekedy nás omylom pomenujú Arte Fueg, Art Fuego, Arte-Fuego, či ArtFuego, ArtFueg, a podobné iné skomoleniny.

 
Arte Fuego Bratislava